Informace pro pacienty

Milí přátelé, dovolte mi kvůli dobré vzájemné komunikaci několik informací a proseb.

PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

( dále PP ), jsou jednou za dva roky v lichých letech věku dítěte. Na možnost prohlídky ( PP nejsou povinné, ale dobrovolné ) Vás zavčas formou SMSky upozorníme, proto nám prosím, neprodleně oznamte každou změnu čísla Vašeho mobilního telefonu. Máte možnost se sami objednat přímo z našich stránek anebo v následujícím odkazu www.navstevalekare.cz. První možný termín prohlídky je první den po narozeninách. Dřívější termín není možný kvůli vykazování pro ZP. Počítejte s tím, že čas prohlídky se může z naší strany  zpozdit o 10 minut.

Jedinou vyjímkou jsou PP v 18 měsících a ve 3 letech, na které Vás SMSkou pozveme sami. Pokud se Vám termín prohlídky nehodí, moc prosíme o co nejčasnější přeobjednání na tel. 568 824 853, budeme moci tak na uvolněný termín pozvat ještě někoho jiného.

Co se týče POZVÁNEK KTERÉ JSOU JEN NA OČKOVÁNÍ. V případě, že se Vám termín nehodí, nemusíte se přeobjednávat, ale dostavte se v nejbližším možném termínu kdykoli sami. Zaťukejte si, očkování trvá chvilku a potom budete čekat v čekárně půl hodiny, snad to ostatní pacienti v čekárně pochopí. Na očkování musí být dítě 14 dní zdravé.

TELEFONOVÁNÍ NA MOBIL

Telefon na můj soukromý mobil jsem dal k dispozici proto, abyste mi mohli zavolat když budete potřebovat poradit v nějaké závažnější situaci. Nevyužívejte prosím tuto možnost k dotazům typu, zda jsem v práci atp.

ZMĚNA POJIŠŤOVNY

I když beru jako samozřejmé že mi dopředu nahlásíte každou změnu pojišťovny, každoročně se o změně pojišťovny dovídám zpětně. Je to pro mne potom administrativně zatěžující kvůli novému opravnému vykazování péče.

PORADNA

je určena pro zdravé děti, proto prosíme nechoďte do poradny s dětmi které jsou nemocné, zavolejte a domluvíme si jiný termín.

LÉKAŘSKÉ ZPRÁVY OD ODBORNÝCH LÉKAŘŮ

originál zprávy je určen pro mne, bude uložena do karty dítěte, připadnou kopii pro Vaši potřebu si zajistěte prosím sami.

OMLUVENKY

potvrzujeme studentům starším 18-ti let. Mladší žáky a studenty omlouvá zákonný zástupce.  V ojedinělých případech, např. při vysoké absenci, nás může škola požádat o razítko v omluvném listu vedle podpisu rodiče. Tím, že omlouvá zákonný zástupce jsme prakticky vymítili záškoláctví, v minulosti totiž o omluvence lékařem rodič nemusel vůbec vědět. Také neomlouváme studenta, který pro nemoc zůstal doma a na vyšetření u nás nebyl.

KONZULTACE PO TELEFONU

nová legislativa nám bohužel zakazuje ,,radit či léčit na dálku“, proto raději vždy, pokud se Vám něco na dítěti nezdá, přijeďte.

KONTROLNÍ VYŠETŘENÍ. PROSÍM NEOTÁLEJTE S KONTROLNÍM VYŠETŘENÍM

vždy, když se stav zhorší, dítě se chová jinak než je obvyklé, dítě je ,,divné“.  Při vyšetření hodnotím vždy pouze aktuální stav, který se může v čase rychle změnit. V pracovní dny od 17 hodin, o víkendech a svátcích můžete využít i dětskou pohotovost v nemocnici.

TERMÍNY OČKOVÁNÍ

u povinných očkování hlídáme termíny a na přeočkování Vás pozveme, u nepovinných očkování si musíte termíny hlídat sami. U očkování FSME, doporučujeme využívat zvací automat na www.pozorkliste.cz/ockovani

REKONVALESCENCE

jinak česky zotavování, je období mezi vymizením příznaků nemoci a úplným uzdravením. U dítěte se jedná řádově o týdny. Jeho nerespektování je nejčastější příčinou časté nemocnosti, jelikož imunitní systém dítěte se zcela nezotavil.

OTUŽOVÁNÍ DĚTÍ

je jednoduchou, levnou, přirozenou, opomíjenou a přitom nejúčinnější metodou zvyšování odolnosti dítěte. Zde je odkaz na možné způsoby provádění otužování: http://stastny-usmev.cz/otuzovani-teti-predskolniho-veku/#

POTVRZENÍ NA TÁBOR, STUDIUM, SPORT

se změnou legislativy / zákon 373/2011, vyhláška 98/2012, nařízení vlády 211/2010, vyhláška 391/2013, vyhláška 277/2004 , vyhláška 422/2013 / se z potvrzení a razítka stala posudková činnost. Její náplní je komplexní vyšetření dítěte včetně labor. vyšetření.

Potvrzování Přihlášek na střední školu probíhá tak, že nám tiskopis co nejdříve donesete, já vše administrativně zpracuji a pošlu smsku kdy si má student pro přihlášku osobně dojít. Posudek stojí 150 Kč.

Na první, vstupní sportovní prohlídku, která je i s natočením EKG se objednejte přes objednávací systém, jako na preventivní prohlídku.

NADSTANDARTNÍ OČKOVÁNÍ

pokud máte zájem o nadstandartní očkování, v praxi se nejčastěji jedná o očkování proti klíšťové encefalitidě, žloutence typu A či meningokokům, zavolejte na pevnou linku a závazně si u nás očkovací látku objednejte. Zpravidla do 10 dnů  dostanete smskou zprávu o tom, že je vakcina pro vás  připravena. Součástí zprávy bude i cena vakciny a termín do kdy vám vakcinu budeme rezervovat.

Tuto stránku budu trvale aktualizovat, Vaše případné podněty uvítám. Děkuji MUDr. Pavel Janovský